Zasłony - stwórz estetyczną oprawę okna

Zasłony – stwórz estetyczną oprawę okna

Oprawa dekoracyjna okna to istotny element jeśli chodzi o wykończenie wnętrza. Bedzie miał istotny wpływ na to jak wnętrze będzie się prezentować, czy poszczególne elementy wyposażenia będą do siebie pasować. To kluczowa kwestia, ponieważ zostawienie okien pustych nie przyniesie dobrego efektu estetycznego. Obecnie nadal bardzo popularnym kierunkiem jest szycie zasłon i firan na zamówienie. Dzięki temu osiągnąć można dobre efekty estetyczne, oczywiście pod warunkiem, że uda się właściwie dobrać materiał na zasłony. (więcej…)

Rolety rzymskie - atrakcyjne rozwiązania do zasłaniania okien

Rolety rzymskie – atrakcyjne rozwiązania do zasłaniania okien

Szukając rozwiązań, które będzie można wykorzystywać jeśli chodzi o zasłonięcie okien będzie się można decydować na różne propozycje dostępne w sprzedaży. Wśród tych opcji, które można brać pod uwagę znajdują się również rolety rzymskie. Popularna i chętnie wybierana opcja, która dobrze sprawdza się w praktyce i pozwala na stworzenie zasłony, która będzie mogła mieć różne zacienienie w zależności od tego jak roleta rzymska zostanie ustawiona.

(więcej…)

Karnisz elektryczny i jego możliwości

Karnisz elektryczny i jego możliwości

W domach prywatnych i w firmach, w których mamy do czynienia z dużymi przeszkleniami, klasyczne karnisze często nie mają racji bytu. Nie oznacza to jednak, że nie możemy pozwolić sobie w nich ani na firany, ani na zasłony. Rozwiązaniem przychodzącym nam z pomocą jest karnisz elektryczny nazywany też systemem wave. (więcej…)

Odkryj zalety systemu wave

Odkryj zalety systemu wave

Jak to możliwe, że u wielu naszych znajomych zasłony w naturalny sposób układają się w piękne fale, tymczasem w naszym salonie nieustannie sprawiają wrażenie osłon niechlujnych i zaniedbanych? Być może mamy do czynienia z osobami wyjątkowo cierpliwymi, które potrafią spędzać długie godziny na układaniu zasłon w piękny sposób. Znacznie bardziej prawdopodobne jest jednak to, że nasi znajomi korzystają z systemu wave i idealny układ zasłon i firan jest tworzony bez zaangażowania z ich strony.

(więcej…)

Żakardowe firany w nowoczesnym wnętrzu

Żakardowe firany w nowoczesnym wnętrzu

Firany, wbrew obiegowej opinii, w nowoczesnych wnętrzach sprawdzają się wcale nie gorzej niż w klasycznych. Oczywiście, jeśli chcemy, aby odpowiadały stylistyce takich przestrzeni, warto poświęcić nieco uwagi materiałowi, z którego są wykonane. Możliwości, jakie otwierają się przed kupującymi, jest wiele, o szczególnej popularności mówi się jednak w kontekście żakardu.

(więcej…)

Jak zaaranżować okna w stylu skandynawskim?

Jak zaaranżować okna w stylu skandynawskim?

Styl skandynawski od co najmniej kilkunastu lat cieszy się niesłabnącą popularnością tak w naszych domach, jak i mieszkaniach. Jest wysoko ceniony tak przez zwolenników minimalizmu, jak i przytulności, która nie kojarzy się z wielością elementów dekoracyjnych. Aranżacja wnętrza w stylu skandynawskim zwykle nie jest skomplikowana. Jeśli więc pojawiają się wątpliwości w tym zakresie, dotyczą one przede wszystkim aranżacji okien. Na szczęście, nie jest to styl, który zmuszałby nas do trudnych decyzji.

(więcej…)

Zalety firanek

Firany i zasłony do salonu

Salon jest wizytówka każdego domu – miejscem gdzie przyjmujemy gości oraz spędzamy sporo czasu z bliskimi. To pomieszczenie wielofunkcyjne często połączone z kuchnią lub jadalnią. Odpowiednia aranżacja tego wnętrza pozytywie wpłynie na nasze samopoczucie. Ważną kwestią podczas urządzania salonu jest dobór odpowiednich firan i zasłon, które zapewnią domownikom nico prywatności oraz będą doskonała dekoracją wnętrza. (więcej…)

Zasłony, firany i rolety obowiązkowym elementem aranżacji wnętrz

Zasłony, firany i rolety obowiązkowym elementem aranżacji wnętrz

Dekoracje okienne pełnią kilka ważnych funkcji. Nie tylko zasłaniają przed ciekawskimi, ale także regulują dopływ naturalnego światła, które wpływa do danego pomieszczenia. Przede wszystkim jednak wprowadzają do wnętrza przytulny klimat. Tkaniny, które wykorzystywane są do szycia firan są tak różnorodne, że można z łatwością wybrać te, które idealnie będą pasować do wnętrz w stylu rustykalnym, prowansalskim czy skandynawskim. (więcej…)

Dekoracja okien - jak uczynić okna wyjątkowymi?q

Dekoracja okien – jak uczynić okna wyjątkowymi?

Choć dekoracja okien kojarzy się nam przede wszystkim z zasłonami i firanami, już od dawna zwraca się uwagę na to, że termin ten powinien być definiowany szerzej. Dziś na rynku nie brakuje także innych osłon okiennych, które nie bez przyczyny budzą zainteresowanie w nabywcach. W tym kontekście mówi się choćby o roletach rzymskich i ozdobnych żaluzjach drewnianych, możliwości, jakie otwierają się przed nami, są jednak o wiele bardziej zróżnicowane. (więcej…)